Mam już kasę, co dalej? – wyrabianie dowodu osobistego

Pieniądze w ZKRM można wydawać na różne sposoby. Możesz kupić jedzenie w Barze Mlecznym, możesz kupić bilet kolejowy aby przemieszczać się narracyjnie (np. w opowiadaniach) pomiędzy miastami albo kupić materiały potrzebne do wybudowania siedziby twojej nowozałożonej firmy. Jednakże na co mogę wydać pieniądze w pierwszej kolejności? Numer Identyfikacji Powszechnej to taki muratycki PESEL. Musisz go posiadać aby np. wypełniać różne wnioski. Ale jak go zdobyć? Ten poradnik przybliży ci proces uzyskiwania NIP oraz dowodu osobistego.

  1. Wejdź do działu Urzędu Nowych Obywateli na forum ZKRM i wybierz “Złóż wniosek o nadanie NIP oraz wydanie dowodu osobistego!“/Wejdź na stronę główną i z menu na górze wybierz kolejno “Wnioski/Wydziały -> Nowych Obywateli”, następnie w tabelce na stronie odszukaj “Wniosek o NIP i dowód osobisty” i naciśnij przycisk “ZŁÓŻ WNIOSEK“.
  2. Wypełnij i wyślij wniosek.
  3. Po jego wysłaniu w wątku „Złóż wniosek o nadanie NIP oraz wydanie dowodu osobistego!” na forum ZRKM należy napisać, że złożyło się wniosek i oczekuje się na rozpatrzenie.
  4. Gotowe! Dowód osobisty zostanie wysłany ci w wiadomości prywatnej na forum lub Discordzie (jeśli takowy posiadasz).